12 Ocak 2018 Cuma

Ev hanımlarına evden iş imkanıDünya genelinde 12 ülkede 325 bin üye ağı bulunan Biobellinda, ev hanımlarına evden iş imkanı sunuyor.Türkiye'de Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafınca ilk helal kozmetik belgeli markası olan Biobellinda, Diyarbakır'da üyeleriyle bir araya geldi. Bir otelde gerçekleşen toplantıya İç Eğitim Uzmanı Ayşe Küçükaltun, şirket eğitmenleri ve üyeler katıldı. Toplantıda, Küçükaltun, şirket üyelerine "İletişim ve Empati" mevzularında sunum gerçekleştirdi. Eğitmenlerin ve üyelerin karşılaştıkları sorunları dinleyen Küçükaltun, çözüm mevzusunda fikirlerini paylaştı.

ÖZEL EĞİTİMLER VERİLİYO

Toplantının çok enerjik ve faydalı geçtiğini söyleyen Küçükaltun, Biobellinde Akademi olarak tüm dünyada ve Türkiye'de yerel sermayenin anlatılması, üyeler kazandırılması ve üyelerin para kazanması amacıyla yola çıktıklarını beyan etti. Biobellinda olarak mahalli sermayenin tüm dünyaya hitap etmesini sağlamayı amaçladıklarının altını çizen Küçükaltun, "Türkiye'yi geziyorum.

Bugün Diyarbakır'da bulunma sebebim 'İletişim ve Empati' üzerine Biobellinda üyelerimize en faydalı şekilde aktarabilmek. İletişim ve empati nasıl yapılır? İletişimde neler önemlidir? Bizim için bu çok önemli. Dolayısıyla da Biobellinda Akademisi'nde olan üyelerimiz bunu aktardığımız vakit üyelerimiz de kendi alanlarındaki sahalarda üyelerine aktarıyorlar" dedi.

"ÖNCE KULLANIYORUZ DAHA sonrasında PARA KAZANIYORUZ"

Üye olanların öncelikle yerel ana para ile Türkiye'nin ürünlerini kullandıklarını ifade eden Küçükaltun, sözlerine şöyle devam etti: "Kozmetik ve temizlik alanında konsantre ürünlerle ve zararsız kimyasallarla evlerini temizliyorlar. Kazanç da 'kazanmıştırr kazan' sistemi. Dolayısıyla da hepimiz bu ürünleri önce kendimiz kullanıyoruz, çevremize kullandırıp üye yapmış olup daha sonrasında para kazanmaya başlıyoruz.

Girişimci hanımlar Diyarbakır önceden bilinen, tabiri caizse evde oturan hanımlar artık oturmuyor, ekonomiye katkıda bulunuyor ve tüm dünyaya kendini gösteriyor. Diyarbakır için bugün buradayım, yarın başka bir ilde ve tüm dünyada. 12 ülke ile birlikte tüm dünyada 325 bin üyeye sahibiz."

"HEPİMİZE İSTİHDAM SAĞLADI"

ortalama 3 senedir üyeliği bulunan ve aynı zamanda Biobellinda eğitmeni olan Esma Aydın, "Güzel bir kadro oluşturduk ve yeni kazançlara yelken açtık. Biobellinda'nın çok geniş bir yelpazesi var. Ev hanımlarına ayrı bir katkısı var. Hepimize istihdam sağladı işte. Güzel başarılar, güzel kazançlar elde ediyoruz. Bizler düzgüsel ev hanımlarıyken bugün çok ciddi güzel kazançlar elde ediyoruz.

Kazancın yanında başarı, başarının yanında takdir edilme. Bu sadece ev hanımlarına yönelik değil erkekler de yapabilir. Beylerden olan liderlerimiz de var. Güzel başarılara gelen liderlerimiz var. Ayrıca başka işyerlerinde çalışan, kendi iş bölgeleri olan insanoğlu da bu işi tercih ediyorlar" diye mevzuştu.


EmojilerEmojiler