13 Kasım 2017 Pazartesi

Instagram'dan nasıl para kazanabilirsiniz?


Her gün saatlerinizi geçirdiğiniz Instagram'dan para kazanmaya ne dersiniz? Sistemli bir halde ilerlerseniz Instagram üzerinden para kazanmak sanıldığı kadar zor olmasa gerek!


Fotoğraf ve video paylaşmak, her Perşembe minimum bir tbt yapmak artık herkesin rutin alışkanlığı haline geldi. Bu kadar görsel içerik ve Instagram’da geçen zaman elbet ki bir yerden sonra paraya çevrilecekti. Bir süredir bu işi ustalıkla yaparak paylaştığı postlar üzerinden para kazanan biroldukça Instagram fenomeni var. Şimdi, birkaç farklı yolla Instagram’dan para kazanma hayalinizi gerçeğe dönüştürmenize yardım edeceğiz, keyifli okumalar!

Takipçi Sayınızı Artırın

Instagram’da ne satacağınıza karar vermeden önce takipçi sayınızı kesinlikle artırmalısınız. Bunun için diğer ünlü fenomenleri takip edebilir, bol hashtagli paylaşımlar yapabilir ve dikkat çekici görsellere yer verebilirsiniz.

Tam Olarak Ne Satmak İstediğinize Karar Verin

Instagram’da ayakkabıdan çantaya kadar her türlü ürünü satabilirsiniz. Eğer somut bir ürün satmaya karar verdiyseniz sektör arayışına girmelisiniz. Instagram, hanım kullanıcı ağırlıklı bir mecra olduğundan hanımları hedefleyeceğiniz ürünler seçmenizi tavsiye ederiz.

Sektör Seçme Zamanı

Kendinize dekorasyon, kozmetik, giyim, aksesuar benzer biçimde uzun bir liste hazırlayın. Ondan sonra gönderim ve hazırlık aşamalarına gore size en kolay gelen ürün grubunu seçin.

Kaliteli Fotoğraflar Çekin

Elinizde tek bir kanal var; Instagram. Dolayısıyla iki tane tanıtım seçeneğiniz var; fotoğraf ve video. Satacağınız ürünlerin birden fazla açıdan fotoğraflarını çekin, mümkün olduğunca ürünü net bir şekilde gösterin. Birkaç farklı açıdan çekmeniz satışı kolaylaştıracaktır.

Video zamanı

Ürünün videolarını çekin, renklendirin ve kesinlikle ses kullanın. Kimi zaman ürünü tanıtabilir, kimi zaman müzik kullanabilirsiniz. Hedef kitlenize her zaman istediği bilgiyi en basit şekilde verin.

Kullanıcı Deneyimlerini Paylaşın

Ürünü sattınız ve satın alan birey size dönüş yaptı. Olumlu olmak kaydıyla mutlaka bu geri dönüşü takipçilerinizle paylaşın. Bu sayede gerçek müşterinizi de potansiyel alıcılarınızı da memnun edersiniz.

Kendini onun yerine koyın

Ürününüzü satarken, kendiniz de bir alıcıymış şeklinde düşünün. Neyi merak edersiniz, satın alma kararınızı ne tetikler diye düşünün ve ona gore satışınızı hazırlayın.

Ürün Değil Tecrübelerinizi mi Satacaksınız?

Gezmeyi çok seviyor, bolca bol da geziyorsanız siz de bir seyahat fenomeni olabilirsiniz! Gezdiğiniz bölgeleri tanıtıcı metinlerle, videolar ve çeşitli fotoğraflarla zenginleştirin. Takipçileriniz, sizin gezdiğiniz bölgeleri gezmek isteyecek, merak edecek ve ilk fırsatta tavsiyelerinize uyarak gezmeye başlayacaktır. Bu da size uzun vadede kazanç sağlayacak. Örneğin; gezdiğiniz yerlerde bulunan restoranlar, onların reklamını yapmanızı isteyecek, ulaşım firmaları size ücretsiz biletler verecek, oteller ücretsiz konaklama hediye edecekler. Niçin mi? Çünkü onların ulaşmak istediği kişilere siz bir fotoğraf paylaşımı ile anında ulaşabiliyor olacaksınız!

Uzmanlığınızı Satışa Çevirin!

Diyelim ki web tasarımcısısınız ve müşteri aramıştınız. Yaptığınız işleri Instagram profilinizden paylaşın, müşteriler size gelsin!  

Kullanıcı Olun!

Bugün birçok youtuber yalnız kullandığı ürünleri deneyimleyerek milyonlarca takipçiye ulaşıyor. Siz de aynı şekilde Instagram hesabınızdan kullandığınız ürünlerle ilgili deneyimlerinizi paylaşabilir ve markaların sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.


EmojilerEmojiler